اخبار آموزش و دانشگاه

مهم‌ترین نکات درباره برگزاری کنکور ارشد ۹۶ علوم پزشکی + جدول

مطابق تقویم ارائه شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی، ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۶، از یک الی پانزدهم اسفندماه سال ۹۵ انجام شد.

پس از برگزاری آزمون سراسری سال ۹۶ که در روزهای پانزدهم و شانزدهم تیرماه برگزار شد، حالا مهمترین رویداد کنکوری کشور برگزاری کنکور کارشناسی‌ ارشد علوم پزشکی سال ۹۶ است و داوطلبان این آزمون می‌توانند از امروز ۱۸ تیرماه، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

*** تقویم برگزاری کنکور ارشد پزشکی ۹۶
مطابق تقویم ارائه شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی، ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۶، از یک الی پانزدهم اسفندماه سال ۹۵ انجام شد و داوطلبان می‌توانند از ۱۸ تیرماه کارت آزمون را دریافت کرده و در روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه باید بر صندلی آزمون تکیه بزنند. در ضمن نتایج اولیه آزمون ارشد پزشکی ۱۹ روز پس از برگزاری کنکور اعلام خواهد شد و داوطلبان از همان روز(۱۱ مرداد) می‌توانند اقدام به انتخاب رشته کنند. همچنین نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه اعلام خواهد شد.

*** جزئیات آماری آزمون ارشد پزشکی
آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۶، شامل ۵۲ رشته امتحانی است و حدود ۷ هزار نفر از داوطلبان بسته به نوع مدرک و اعلام علاقه‌مندی در دو رشته آزمون خواهند داد. آزمون کارشناسی‌ارشد علوم پزشکی در ۳۲ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

*** زمان برگزاری آزمون گروه‌های مختلف
زمان برگزاری آزمون گروه‌های مختلف کارشناسی‌ارشد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

*** حضور داوطلبان دانشگاه آزاد در کنکور
آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی که خواهان پذیرش در واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هستند باید به همراه داوطلبان پذیرش در دانشگاه‌های تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در کنکور پیش رو شرکت کرده و به سوالات آزمون پاسخ دهند. داوطلبان پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی پس از حضور در آزمون و پذیرش در این دانشگاه، کلیه ضوابط تحصیلی این دانشجویان از جمله شهریه، تابع دانشگاه آزاد خواهد بود.

*** فرصت مجدد به داوطلبان برای انتخاب سهمیه
با توجه به لزوم اجرای ماده ۹۰ قانون پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مبنی بر اختصاص سهمیه ۵ درصد به جانبازان کمتر از ۲۵ درصد جانبازی و همسر و فرزندان و نیز همسر و فرزندان رزمندگان بسیجی که دارای حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه هستند، مقرر شده است تا داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی مجددا مجاز به تغییر و انتخاب سهمیه باشند. بنابراین داوطلبان باید قبل از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون با کد رهگیری وارد سامانه شوند و در صورت نیاز به تغییر سهمیه خود گزینه “نیاز به ویرایش سهمیه را دارم” انتخاب و تایید کند.

برچسب ها

استاد پورکاظم

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته های الکترونیک و فناوری اطلاعات و دانشجوی دکتری رشته EW ، مشاور کنکور ارشد برق ، مدرس دروس و نرم افزارهای تخصصی برق و IT ، با تجربه 6 ساله در زمینه مشاوره ، برنامه ریزی ، انتخاب رشته از کاردانی تا ارشد ، طراحی سیستم های آنلاین تخمین رتبه و انتخاب رشته برای اولین بار در سال 90 ، طراحی و راه اندازی سایت های دانشگاهی ، آموزشی و فروشگاهی ، راه اندازی سیستم های آموزشی ، آموزش آنلاین و مجازی ، سابقه کار و همکاری با شرکت مهندسی تحقیقاتی و پژوهشی نصیر دانشگاه خواجه نصیر ، دانشگاه مازندران ، بانک صادرات ایران ، شرکت گروه بهمن (مرکز بهمن موتور) ، شرکت های فنی و مهندسی ، انجمن های علمی و تخصصی ، موسسات کنکور ، دانشگاه تهران و مشاور انتخاب رشته کنکور ارشد برق تعاونی سنجش در سال 93 و...

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن