سخن مشاورمشاوره های خودمانی

روز کنکور

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز و کنکوری های 96
با توجه به فرا رسیدن زمان آزمون ارشد 96 بر خود وظیفه دونستم تا چند نکته خدمتتان عرض کنم
ببنید دوستان یکی از پارامترهای مهم این هستش که از از زمان امتحان بطور کامل استفاده کنید،ببینید دوستان در جلسه آزمون معمولاً پس از گذشت نصف زمان امتحان خلوت می‌شود:از بین شرکت کنندگان ازمون ارشد ،بیش از 60 درصد سیاهی لشکرند.از بین 40 درصد افراد جدی ،حدود نیمی از اونها به دلیل خوب نخوابیدن و خوب تغذیه نداشتن ،سر جلسه عملکرد خوبی نخواهند داشت و با دو سه تا سوال نافرم از دور مسابقه خارج خواهند شد.رقابت اصلی شما با 20 درصد افراد خواهد بود.به دلیل تنوع گرایشها و اینکه بسیاری از رقیبان خیلی قوی ،فقط به دانشگاه خاصی فکر میکنند ،عملا رقابت شما با خودتون خواهد بود.پس زیاد نگران نباشید. توجه داشته باشین باز میگم عده‌ای که آمده‌اند کیک و ساندیس امتحان را دریافت کنند! 😐 و عده‌ای هم که قرارهایی مهمتر از کنکور دارند!🙈عده‌ای هم که بعد از پاسخگویی به قسمتی از سؤالات ناامید شده اند!😞نمیدونم اهل فوتبال هستین یا نه ولی اگر بازی بارسا مقابل پارسن ژرمن رو یادتون باشی دوهفته پیش بارسا تا دیقه 80 از تیم مقابلش 4 گل عقب بود  و تنها ده دقیقه برای جبران وقت داشت ولی هیچ کسی امیدی به این تیم نداشتن ولی در مقابل بارسا از تک تک لحظات باقی مانده استفاده کرد و تونست به حریف خودش در این فرصت کم 4 گل بزن و پیروز میدان بشه (البته مربی بارسا هم در این مورد قبل بازی گفته بود که اگر 1% شانس دارید 99% ایمان داشته باشید،پس شما هم به خودتون ایمان داشته باشید که میتوانید )و در ازمون شما هم مانند این مثال ،مهم هست که بعد از خلوت شدن ازمون از تک تک لحظات باقی مانده استفاده کنید تا پیروز نهایی شما باشید چه بسا در زمان باقی مانده تعداد قابل توجهی از سؤالات قابل حل وجود داشته باشد که با حل آنها نتیجه دلخواه شما رقم بخورد و یا در لحظات پایانی آزمون قرار باشد امدادهای غیبی نصیب حال شما شود! 🙈🙊سعی کنید مثل یک کاراگاه مجرب ،🤠دنبال سرنخ های موجود در صورت مساله و یا گزینه ها باشید.باور داشته باشید که راه حل اصلی مساله در صورت مساله نهفته هست .معمول نیست که در کنکور سؤال “خیلی خیلی ساده” مطرح شود! بنابراین اگر با تستی مواجه شدید که در کمتر از ۱۰ ثانیه به آن پاسخ دادید، به دریافت خود از مسئله اندکی شک کنید و دوباره بیشتر تامل کنید!
نکته بعدی دوستان عزیز تمرکز قبل از شروع امتحان هست،ببینید مهندسین عزیز حتی اگر چند دقیقه قبل از شروع آزمون شخصی مطلبی را به دستتان داد و گفت این سؤال امتحان است!😕 برای خواندن و یاد گرفتن آن اقدام نکنید؛ چه برسد به اینکه برخی در لحظات قبل از امتحان به خواندن بعضی موضوعات (مثل خلاصه‌های خود) مشغول می‌شوند که اصولاً نه تنها هیچ اثر مثبتی ندارد بلکه تبعات منفی نیز در پی خواهد داشت. در واقع مهم ترین کار قبل از شروع امتحان تمرکز است. مناسب است که دقایقی قبل از اینکه آزمون آغاز شود روی صندلیتان نشسته باشید و به هیچ مطلب درسی فکر نکنید.
ریلکس باشید! به چیزهایی که دوست دارید بیندیشید و اگر اعتقاد دارید، آیات مبارکه قرآن کریم را در دل زمزمه کنید
و به عنوان نکته بعدی این نکته هم مهمه که به هر سؤال که می‌رسید فقط به آن فکر کنید. مواظب باشید اینکه چه سؤالاتی را حل کرده‌اید و یا اینکه چه سؤالاتی را قرار است حل کنید، تمرکزتان را به هم نریزید.
در مورد الویت بندی برای پاسخ گویی دروس هم لازم خدمتتون عرض کنم ،برخی ها ترجیح میدن که اول سراغ درسهایی برن که بهتر مطالعه کردند .این روش وقتی معقول هست که زیادی به سوالات گیر ندین و انتظار نداشته باشین که قراره همه سوالات را جواب بدین.ترجیحا ابتدا یک ارزیابی دو سه دقیقه ای از سوالات داشته باشید و سوالاتی را که راحت ترند انتخاب کنید و جواب بدین تا روحیه بگیرین .البته یه نکته دیگه خدمتتون عرض کنم ممکن است اول هر یکی از درس ها طراحان یکی دو تا سوال سخت قرار بدن( باور کنید که در هر آزمونی ممکن است تستهای بسیار دشوار وجود داشته باشد!
به طور طبیعی این موضوع امری کاملا طبیعی است که در هر آزمون تعدادی سؤال “بسیار پیچیده” وجود داشته باشد که برای یک امتحان پایان ترم نیز سنگین است، چه برسد به کنکور!😔)پس با دیدن اونا اصلا نگران نباشید و بدون توجه به اینجور تست ها سراغ تست های بعدی برید و اگر آخر سر وقت اضافی آوردید سراغ اینجور تست ها بیایید
گزینه هایی که شک دارید سعی کنید نزنید تا خدای نکرده نمره منفی نیارید
و در آخر هم ناگفته نماند(مهمتر از همه به خداوند متعال توکل کنید و راضی باشید به رضای خدا)
|موفق و پیروز باشید

حامد سینایی مهربانی
6اردیبهشت 1396
یا علی😊✋️

برچسب ها

استاد سینایی

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی فناوری اطلاعات وارتباطات(ICT) با معدل ۱۸.۶۴ رتبه ۳۹ کنکور۹۵برق،مخابرات، دانشجوی مخابرات سیستم دانشگاه صنعتی شریف مشاوره خصوصی در جهت برنامه ریزی کنکور برای دانشجویان از سال 95

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. سلام
   با توجه به میانگین درصداتون و معدلتون بنظرم دوربر 3000و شاید یکم بیشتر باش
   به هر حال این تخمین با توجه به تغییر ضرایب نمیتونه تخمین درستی باش
   موفق باشین

 1. با سلام
  با درصد های زیر و معدل 18.57 دانشگاه اصفهان تو گرایش الکترونیک قدرت چند میشه رتبم خیلی ممنون…..
  ریاضی 57
  مدار 52
  ماشین و بررسی 78
  سیگنال 42

  1. سلام
   ماشاا… مهندس عزیز
   به احتمال زیاد رتبتون زیر 50بشه
   البته توجه داشته باشین که امسال به دلیل تغییر در ضرایب دروس این تخمین نمیتونه تخمین درسی باش
   موفق باشین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن